Prohledat tento blog

čtvrtek 26. dubna 2018

Termo taška na termosku Skip Hop

Vyrobeno 26.4.2018

Rychlé rozhodnutí (včera v noci), rychlé šití (o půlnoci), rychlé focení (hned po rozednění, pár hodin po došití). Včera jsme dostali krásnou termosku na jídlo. Když jsem se na ni dívala, bylo mi jasné, že synovi ve škole při přenášení sem tam, občas, spadne a tak abych ji uchránila před pády a zároveň i prodloužila její schopnost uchovat oběd teplý, pustila jsem se do ušití obalu na míru.


Sesbírala jsem všechny zbytky neutrálních (tedy i pro kluka vhodných) látek. Použila jsem PVC polaminátovanou bavlnu. A do vnitřní strany jsem všila termofólii. Kupovanou za účelem nalepení za zeď za topné těleso, aby odráželo teplo od stěny do vnitřku místnosti, tedy předpokládám, že stejně to bude fungovat i s termoskou.


Na horním víku je našito ucho, které mám v plánu ještě rozstřihnout a našít na něj suchý zip tak, aby šlo libovolně rozspojovat, spojovat a tím termosku k čemukoliv snadno připnout. 


Poutka na připnutí popruhu přes rameno.


Klopa se zipem je vybavena také ouškem z kulaté gumičky pro rychlé zavíraní na knoflík bez nutnosti zatáhnout zip.


Na dně termoobalu jsou do kříže všity oranžové kulaté gumičky, jde mezi ně zasunout například vyslečenou mikinu, čepici, papíry apod. I když toto využití není moc pravděpodobné, líbilo se mi opakovat na tašce oranžový detail. Do obvodu dolního dna jsme všila odsřižek ze zipu tak, že zoubky hrání namáhanou hranu tašky před ošoupáním.


Švy uvnitř termotašky mám v plánu ještě začistit lemovkou.


2 komentáře:

 1. Dobry den,takovyhle termoobal bych take uvítala. Jaká by byla prosim cena? Dekuji za odpověď Přívozníková privoznikovamichaela@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den,
   děkuji za zájem, šila jsem ji pro syna, napíši Vám také na email.
   Přeji krásné léto!
   Jana

   Vymazat