Prohledat tento blog

čtvrtek 19. dubna 2018

Potah na sedací vak / návod v odkazu

Vyrobeno 17. 4. 2018

Předevčírem v noci, když děti usly, jsem si vytáhla látky a ušila velký sedací vak, který měl za úkol pojmout všechny naše spacáky a náhradní přikrývky pro návštěvy, aby nezabíraly místo v komoře a ve skříních a získaly takto každodenní využítí. Použila jsem polaminátovanou PVC bavlnu proto, aby přikrývky nepřišly tak rychle k újmě při různých dětských nehodách - rozlité pití, rozsypané jídlo či malířské počiny.  Do jednoho ze švů jsem všila 80 cm dlouhý zip, aby otvorem šly pohodlně vytahovat i rozměrné přikrývky anebo rovnou celý sedací vak, kdyby k nám někdy nějaký z druhé ruky doputoval.
  
Vak se povedl, ale ukázalo, že je opravdu hodně velký a že zas tolik výplně do něj nemáme. Tak nejspíš tento pošlu do světa a pro nás ušiji ještě jeden a menší.

Po chvilce brouzdání jsem našla jeden velmi rychlý a jednoduchý videonávod i se střihem, který je sice v angličtině, ale je srozumitelný i bez zvuku. Ale je i spousta čistě psaných návodu, jako například tento.

Spotřeba materiálu: 
- 2 metry polaminátované bavlny šíře 140 cm
- zip dlouhý 80 cm


Po nastříhání látky vypadá vak takto:Klíčová slova: sedací sedaci vak fatboy fat boy návod navod foto postup videonávod video 

Žádné komentáře:

Okomentovat