Prohledat tento blog

pondělí 21. března 2016

Netradiční pomlázka / velikonoční králičci

Vyrobeno: 20.3.2016


Letos na Velikonoce jsem připravila netradiční pomlázku - papírové leč přesto šité velikonoční zajíce naplněné zdravými dobrotami a troškou bonbónků.
Na jejich výrobu jsem použila starý balící papír s vyšší gramáží, papír musí být trochu pevnější, aby vydržel šití.

Stejným způsobem jde ušít velikonoční vajíčka, slepičky, beránky, ... Vajíčka zvládnou i děti.


Nejvíc práce mi dala šablona, nejsem příliš výtvarně nadaná, ale nakonec se zajíc podařil. Jsou dva způsoby, jak si jej vyrobit.

Prvním je překreslit tvar zajíce podle šablony na rubovou stranu  přepůleného balícího papíru a vystřihnout ho.

Sesadit k sobě oba díly vystřihnutého zajíce, dát je k sobě rubovými stranami.Obšít ho po celém obvodě. Je lépe nastavit si co nejdelší steh a použít k tomu tekou jehlu (např. číslo 70). V papíru pak nejsou tak velké dírky.

Nejlépe na dolním rovném díle si nechat nesešitou kapsou dostatečně velkou na to, aby jí šlo vložit do zajíčka nějakou náplň.

Zastřihnout mírné nesrovnalosti, přečnívající papír, konturu po načrtnutém obrysu zajíce podle předlohy.


Druhý způsob výroby zajíce je vystřihnout si podle šablony siluetu zajíce, tu pak přiložit na větší kus papíru a přišít jej na něj.

V této fázi jsem už rovnou v průběhu obšívání zajíce do něj vložila náplň a rovnou ji tak zašila. Pak už jen stačilo obstřihout siluetu zajíce


Naši zajíčci mají bříška vycpané převážně směsí hrozinek, slunečnicových semínek a kousky 75% čokolády. Směs jsem dávala do malých igelitových sáčku. Původně jsem ji chtěla rovnou zajíčkům nasypat do bříška, ale pak jsem usoudila, že takto je to lepší, když si dítě zajíčka otevře, nehrozí, že se náplň všude rozsype.

Ale záleží na každém z Vás, čím zajícovo bříško naplníte. Sladkosti, oříšky, sušené ovoce, voňavý sáček čaje nebo kávy, bylinky, drobné hračky, mini-skládačky. Pro dospělé koledníky abstinenty můžete vložit třebas jenom sušenou levandulí, či vatou na kterou kápnete trošku éterického oleje, pak může zajíček posloužit jako voňavý závěs do auta nebo do šatní skříně.DIY zajíc zajíček velikonoční recy recyklace balící vánoční papír zdravé mlsání recy recyklace papírových obalů vánočních obalů balení dárku

2 komentáře:

 1. Krásný nápad.
  Na mmb jsem viděla šité látkové králičí hlavy místo pytlíků pro koledníky, za hodinu jsem jich našila kupku navíc jsem opět recyklovala, včera nabídla mamince(nešije) a byla nadšená, chtěla koupit malé igelitové, ale když zjistila, že za jednou pidi igelit taštu s velikonoč motivem chtějí 24Kč, od nákupu upustila. Nedivím se a těším se, až budu moci zasa zasednou ke stroji a našít i našim koledníčkům . Toto mě láká ještě více.
  Díky a krásný den.
  Bohunka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju, Bohunko! Jojo, recyklace není nikdy dost! Jsem ráda, že jsem někoho dalšího inspirovala, přeji hezké Velikonoce!

   Vymazat