Prohledat tento blog

čtvrtek 16. června 2016

Boty ala barefoot doma malované

Vyrobeno: 5.5. 2016 

Vlna barefoot botek došla i k nám, s jarem jsem hledala nějaké pohodlné boty pro děti a narazila i na několik článků a studií o bosém obouvání a pomalu do něj začínám obouvat nožky našich nejmenších a už vybírám nějaké echt hezké i pro ty větší. 
Prozatím vyfasovala první (kompromisní) barefoot boty Nina. Podrážká je krásně ohebná všemi směry, ale nemá pouhé 4 mm. Kupované v Decathlonu na tip vyčtený někde v barefootařské skupince. 
První den zářily bělostnou novotou,...

Zdroj:foto od www.Decathlon.cz

... ale jenom na začátku. A už druhý, třetí den vypadaly dost ušmudlaně.

 Než se zaobírat neustálým a hlavně marným čistěním botek, vzala jsem jednoho pozdního večera - noci do ruky lihový fix na CD/DVD a pustila se do zamalovávání okopaných špiček, pak ušmudlaných boků botky a skončila na patě. 
 Protože nejsem moc výtvarně nadaná, zvolila jsem si volný vzor ve stylu zentangle, ve kterém se nějaká ta nepřesnost ztratí. Úžasná relaxační činnost, něco jako zennova zahrádka, jakmile jsem se pustila do malovaní jednotlivých linek, teček, vlnek, nemohla jsem přestat, pořád mě to nutilo přidávat další a další detaily až jsem nad botky strávila skoro pět hodin, až zpěv ptáků nad ránem mě zahnal do postele.
Černý fix se při malování trochu zanesl a zároveň mu docházela náplň, takže výsledná barva na botkách je tmavě modrá a dělá na nich džínový efekt.
Jak drží barva a vzor na botách o měsíc později?
Po každodenním nošení se barva na botkách stále drží, mají za sebou zběsilé jízdy na motorce, písek, vodu, bláto, ale...
 ... na více namáhaných místech jako jsou pásky na zapínání se suchým zipem je vzor více vybledlý a sešoupaný.boty barefoot minimalistická obuv malavoná DIY zentangle boso nohé obouvání nohy na boso

2 komentáře:

  1. Nádhera. A navíc velice praktická!!!
    Krásné dny.
    Bohunka

    OdpovědětVymazat